PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1323}

Zawrót głowy

Vertigo
7,7 38 111
ocen
7,7 10 1 38111
8,4 38
ocen krytyków
Zawrót głowy
powrót do forum filmu Zawrót głowy

najlepsza jest pierwsza scena, kiedy policjant spada z dachu - szacun,
potem piją drinki i wsiadają za kółko - to element niby ten element grozy?
conajmniej dwa razy bohater jedzie po niewłaściwej stronie jezdni - groza do kwadratu,
detektyw śledzi kobietę przez długi czas jadąc za nią " na ogonie" - detektyw du...a,
wchodzimy do pustego kościoła, a organy same grają, to częste w amerykańskich gniotach,
gra aktorska z przedwojennego teatru, nawet współcześni plastikowi odteórcy serialowych ról są bardziej autentyczni
ogólnie coś w sobie ma - dobry pomysł

yeti100

Kiedy piją drinki i wsiadają za kółko? I skąd wiesz, że organy same grały? Nie mam pewności czy oglądaliśmy ten sam film - bo nawet jeśli coś takiego miało miejsce (łącznie z tym że bohater niby jeździł po niewłaściwej stronie jezdni) na pewno nie miało być elementem grozy....

ocenił(a) film na 9
noname_filmweb

Nie zgadzam się z oceną yeti'ego, ale fakt. Przynajmniej raz jechał lewą stroną. Nawet zacząłem się zastanawiać, którą stroną jeździ się w tym stanie, ale zaraz zobaczyłem wóz - kierownica po lewej stronie, czyli tak jak u nas, a więc ewidentna wpadka. Reżyser - anglik - można mu wybaczyć.

knits

Z ciekawości zobaczę jak będę kiedyś oglądać film. Ale chodziło mi raczej o to, że jeśli tak rzeczywiście było to była to po prostu wpadka, a nie żaden przemyślany zabieg jak sugerował (ironicznie?) autor tematu.

knits

Przed chwilą obejrzała, jedzie dwa razy po niewłaściwej stronie:-), nie, nie wybaczamy reżyserowi, bo to że jest anglikiem wcale go nie tłumaczy, rzecz się dzieje w Californi, zatem co do zasady błąd. O organach nie wiem, nie zwróciłam uwagi. Właściwie dziś trudno szukać tam grozy ale podówczas chyba takie warunki film spełniał. Generalnie malowniczo, stroje piękne, i takie...powolne życie - inny obraz i niby nie tak dawno a jednak zmiana kolosalna. Dziś takim filmem trudno zauroczyć widza, ale oglada się dobrze acz z przymrużeniem oka:-). Dałam 7/10 za stroje :-)

Aleksandra45_1

aha, i jest coś ze szklankami (drinki) najpierw jest tam lód, a potem po podniesieniu do ust to jakby inne szklanki:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones