PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1323}

Zawrót głowy

Vertigo
7,7 38 105
ocen
7,7 10 1 38105
8,4 38
ocen krytyków
Zawrót głowy
powrót do forum filmu Zawrót głowy

to już będzie naprawdę żenada.

_Andrzej_

Przewidziałem to dawno. Film ma za mało głosów i podobnie jak "Ben-Hur", wyleci z rankingu. No a poza tym, przecież musi się znaleźć w rankingu miejsce dla innych przewspaniałych arcydzieł, takich jak np. "Przekręt", "Efekt motyla" czy "Pamiętnik".

PS "Okno na podwórze" również leci w dół...

ocenił(a) film na 10
La_Pier

Tak, też widzę. A z takiego Imdb właśnie wylecieli "Piraci z Karaibów", jak tu się nie załamać.

_Andrzej_

"Piraci" niestety prędzej czy później pewnie powrócą na listę Imdb. Fanki Deppa nie dadzą tak łatwo za wygraną.
Ale wracając do rankingu Filmwebu - "Gladiator", kicz na 10 miejscu, olaboga! Jakbym chciał oglądać teatr, to poszedłbym do teatru. Z kolei tacy "Podejrzani", podejrzanie nisko, ale należy się cieszyć, że w ogóle ten majstersztyk czarnego kryminału lat 90-tych znalazł się w TOP 100. "Donnie Darko" pozycja numer 49" i miano filmu kultowego. Ja pierdzielę, dla mnie takowym jest "Blade Runner" którego oglądałem mając jakieś 11-12 lat. Lećmy dalej, "Memento", jeden z najbardziej przereklamowanych filmów wszech czasów, podobnie jak i reżyser. Pokazał historię od końca do początku - padajmy wszyscy na kolana! "Shrek" - miejsce 58. Bez komentarza. Patrzę, patrzę, zaraz, zaraz, nigdzie nie widzę "Nosferatu" Murnaua. Niedawno jeszcze był... Ale jest za to "Adwokat diabła", hurraaa! Fenomen tego filmu na Filmwebie zadziwia mnie od lat.
Ranking Filmwebu nie należy do dobrych, dlatego nie dziwią mnie takie inicjatywy: http://www.filmweb.pl/user/1096120/Alternatywny+Top+100.html
Próbować zawsze warto...

La_Pier

Tak przyglądam się temu rankingowi alternatywnemu i... "Schindler's List" nie ma.

ocenił(a) film na 10
La_Pier

to akurat dobrze, nabieram szacunku do tego rankingu ;)

p.s. Gladiator to kicz, pewnie. Ale to genialny kicz, wspaniały kicz i jeden z najlepszych kiczów, jaki w życiu oglądałem. Tylko trza się wczuć w konwencję.

La_Pier

I dobrze, bo to ledwie dobry film.

ocenił(a) film na 10
Morgan_Mortimer_Graff

"Piraci" pewnie wrócą, ale w ostatniej dziesiątce 250-miejscowej listy idzie ich znieść. "Gladiator" też wreszcie idzie trochę wq dół (na IMDB), bo to tandeta straszna, teraz w "Kocham kino" zanosi się na cykl Hitchcocka, może jego filmom to pomoże.

_Andrzej_

Chyba cały cykl zakończy się na "Rear Window", niestety, tak wynika z programu telewizyjnego. "Okno" dzięki emisji w dwójce może się utrzyma nieco dłużej. "Vertigo" wyleci. Szkoda, bo jest to najdoskonalszy film Hitchcocka. "Psychoza" ma najlepsze notowania na Filmwebie. Nie dziwi mnie to - film prosty i genialny. Ale o takiej "Rebece" czy "Osławionej" mało kto na Filmwebie słyszał...

ocenił(a) film na 9
_Andrzej_

No i niestety stało się... Zawrót głowy dopiero na 112 miejscu...

_GF_

Trochę przesadzacie zdaje mi się. Sam umieściłbym tam inne filmy (Oczy szeroko zamknięte, Godzinę wilka, Blaszany bębenek, mógłbym z godzinę wymieniać), ale królują filmy p-o-p-u-l-a-r-n-e. Trudno, żeby wszystkie z nich reprezentowały jakąkolwiek wartość artystyczną, biorąc pod uwagę, że kino jest dla każdego, nie tylko dla kinomanów. Ponadto arcydzieł kina jest zdecydowanie więcej niż setka, więc niemożliwym jest zadowolić wszystkich taką listą.

PS Donniego Darko akurat bardzo cenię za kino zrobione w Hollywood, które hollywoodzkim nie jest.

ocenił(a) film na 9
_Andrzej_

Zawrót głowy to dla mnie absolutnie najlepszy film Hitchcocka, to napięcie. ach muszę go obejrzeć jeszcze raz.Po obejrzeniu tego filmu byłem pod takim wrażeniem, że śniłem o nim chyba z miesiąc, nie wiem skąd się to bierze.. ale to jest genialne, ta cała zagadkowość w tym filmie.... po prostu majstersztyk..

A te TOPlisty niewiele mnie obchodzą, i tak będę oglądał to co mi sie podoba.. nawet jak Vertigo wypadnie poza 100 to i tak będzie to jeden z lepszych filmów jakie obejrzałem i to sie liczy..

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones