PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1323}

Zawrót głowy

Vertigo
7,7 38 105
ocen
7,7 10 1 38105
8,4 38
ocen krytyków
Zawrót głowy
powrót do forum filmu Zawrót głowy

Film jest genialny i to nie tylko "jak na tamte czasy". Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić o co chodzi z czasem trwania tego filmu? Wiem, że są różne wersje (na przykład reżyserskie, kinowe itp.) Moje dvd: renewed 1986 - zawiera 124 minuty filmu. Na Filmweb podano 129 minut. Czy to znaczy, że mam pociętą wersję czy różnica wynika z różnego(?) naliczania klatkowego(?)?...gdzie można to sprawdzić? Gdzie wogóle podaje się czas trwania wszystkich filmów (musi istnieć jakaś baza). Po prostu dla mnie ważne są też powycinane sceny (oczywiście nie wszystkie bo wiele odrzucają sami twórcy filmu) ale te, które są w najdłuższych wersjach filmów. Proszę o pomoc.

jklute

Masz normalną wersję. "Vertigo" nigdy nie było dostępne w dłuższej czy też w krótszej wersji. Inny czas trwania, to zapewne wina innego wyświetlania klatek na sekundę. Tak na to wskazuje te kilka minut różnicy u Ciebie. Miałbyś powody do niepokoju, gdyby wersja którą posiadasz była krótsza o jakieś 15 minut. A tak, wszystko jest w porządku.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones