PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1323}

Zawrót głowy

Vertigo
7,7 38 083
oceny
7,7 10 1 38083
8,4 38
ocen krytyków
Zawrót głowy
powrót do forum filmu Zawrót głowy

Jeden z najlepszych dreszczowców Alfred Hitchcocka. Nic dodać, nic ująć.

Dlaczego?

ocenił(a) film na 8
iwonka_sl

Oryginalny element zaskoczenia widza, rola Kim Novak, nie wystarczy ?

SzymonS1

Nie, bo ten film oferuje dużo, dużo więcej.

ocenił(a) film na 8
mdarnowski

No dobrze.. to może wymienisz co i uświadomisz Panią Iwonę ?

ocenił(a) film na 8
mdarnowski

No tak, chciało się pokazać jakim się jest mądrym i ile to więcej się widzi w filmach od pozostałych użytkowników...

SzymonS1

Zapomniałem o tobie, odpiszę jutro, teraz już będę pamiętać.

SzymonS1

> Vertigo to przed wszystkim wspaniały eksperyment, który przyczynił się do rozwoju kina - za, co ten film na pewno cenię.
> Hitchock prowadzi historię inaczej, niż niegdyś to robiono. Analizuje ludzkie zachowania i wytyka słabości ludzkiego umysłu.
> Wspaniała muzyka filmowa. Herman przechodzi samego siebie, tworząc jeden z najlepszych soundtracków w historii.
> Reżyser buduje powoli napięcie. Film zaskakuje, wprawia w dziwny stan.
> Intryga. Właśnie, skomplikowana, wciągająca intryga. Bardzo oryginalny pomysł jak na tamte czasy: dużo zwrotów akcji, zaskakujące, wymyśle zakończenie.

ocenił(a) film na 8
mdarnowski

Ok.. osobiście uważam Vertigo za najlepszy film Hitchcocka jaki widziałem, dodatkowym atutem jest też na pewno.. Kim Novak, myślę że zdecydowanie lepszy wybór niż np. Grace Kelly.. Po części przedstawia się Zawrót głowy jako film psychologiczny ale dużo bardziej bym podczepił pod ten gatunek "Linę" która akurat tak klasyfikowana zazwyczaj nie jest...

ocenił(a) film na 8
mdarnowski

"Film zaskakuje, wprawia w dziwny stan" tak, uważam że to najlepsze określenie jego niepowtarzalnego charakteru - wprawia w dziwny stan. Nie możesz nawet tego nazwać, ale kończysz oglądać i nie wiesz co powiedzieć. W ogóle filmy Hitchcocka mają gennialny klimat, i nie uważam Vertigo za najlepszy z nich, ale trzyma ten niezwykły klimat. :)

Nie zgodzę się. Jak dotąd najgorszy z oglądanych przeze mnie filmów Hitchcocka.

Dokładnie kawał dobrego kina.Genialny scenariusz, muzyka praktycznie nic mu nie brakowało.

lepszy od Psychozy? właśnie zabieram się za oba filmy i nie wiem od którego zacząć :P

ocenił(a) film na 10
rosaria

Vertigo jest często uważane za najlepszy film jaki powstał. Jak dla mnie to Vertigo wraz z Psychozą są najlepszymi filmami Htchcocka.

Kamileki

OK, dzięki za informacje :) obejrzę oba! :D

ocenił(a) film na 5
Kamileki

Vertigo to najlepszy film jaki powstał hahahaha sorry ale nie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones